XS8C4A1PCP20 Inductive Sensor
XS8C4A1PCP20 Inductive Sensor
Manufacturer:
TELEMECANIQUE SENSORS
Add to compare list
Inductive Sensor Flush Mountable Plastic 40x40x117mm Sn20mm 12-48 VDC PNP 1NO+1NC, M20x1.5
SKU:
20TXS8C4A1PCP20
Add to wishlist
Available on Request
Specifications
DOWNLOADS
Contact us
Products specifications
MATERIAL
PLASTIC
MOUNTING
FLUSH MOUNTABLE
OUTPUT TYPE
PNP
CONTACT
NO, NC
DIMENSIONS
40mm x 40mm x 117mm
SENSING DISTANCE
20mm