IQ40-20BPPKC0K Inductive Sensor
Manufacturer:
SICK
Add to compare list
Inductive Sensor Shielded, Plastic, Sn:20mm, PNP NO+NC, 10-30VDC, With M12/4P connector, 40x40x66mm, IP67
Add to wishlist
Available on Request
Specifications
DOWNLOADS
Contact us
Products specifications
MATERIAL
PLASTIC
MOUNTING
FLUSH MOUNTABLE
OUTPUT TYPE
PNP
CONTACT
NO, NC
CONNECTOR/CABLE
CONNECTOR M12
DIMENSIONS
40mm x 40mm x 117mm
SENSING DISTANCE
20mm