E2E-S05S12-WC-B1 2M Inductive Sensor M5
Manufacturer:
OMRON
Add to compare list
Inductive Sensor Shielded M5 INOX, Sn:1.2mm, PNP-NO, 12-24VDC, With 2m cable, Metal, L=25mm, IP67
Add to wishlist
Available on Request
Products specifications
MATERIAL
INOX
MOUNTING
FLUSH MOUNTABLE
OUTPUT TYPE
PNP
CONTACT
NO
CONNECTOR/CABLE
CABLE 2M
DIMENSIONS
M5mm
SENSING DISTANCE
2mm